Союз организаций «Федерация профсоюзов Республики Северная Осетия-Алания»

Хуыздæр студенттæн – стипендитæ

Зонындзинæдты бон профцæдисон стипендитæ чи райсдзæн, Цæгат Ирыстоны Профцæдисты федерации ахæм иуæндæс хуыздæр студенты сбæлвырд кодта.

Хуыздæрты æхсæн сты Цæгат Ирыстоны паддзахадон педагогон институты, паддзахадон университеты, паддзахадон медицинон академийы . Цæгат Кавказы хæххон-металлургон институы æмæ хъæдытехникумы, Хæххон паддзахадон аграрон университеты, Дзауджыхъæуы элекроникæйы колледжы æмæ республикæйы ноджыдæр мв цалдæр ахуыргæнæндоны студенттæ.

Уæлдæр ахуыргæнæндæтты студенттæн стипендийы бæрц у 7 мин сомы, астæуккаг сæрмагонд ахуыргæнæдæтты студенттæн та – 5 мины. Стипендиатты æвзарыны рæстæг нымад цыдысты канд сæ ахуырадон æнтыстдзинæдтæ нæ, фæлæ ацы адæм профцадисон куысты зæрдиагæй архайынц æви нæ, уый дæр.

Студенттæн стипендитæ дæтдзысты республикæйы къабазон профцæдисты сæрдартæ.

Куыд зонеам, афтæмæй «РЦИ-Аланийы Профцæдисты организациты иугонды стипендитæ сæвæрыны туххæй» Профцæдисты советы президиумы уынаффæмæ гæсгæ 2003 азæй фæстæмæ нæ республикæйы фидынц профцæдисон стипендитæ.

РЦИ-Аланийы Профцæдисты федерацийы  пресс-службæ

Сейчас 55 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте