Битарты Вячеслав фембœлд профцœдисты раздогтимœ

Цœгат Ирыстоны Сœргълœууœджы хœстœ рœстœгмœ œххœстœнœг БИТАРТЫ Вячеслав фембœлд Цœгат Ирыстоны Профцœдисты федерацийы разамонœг кусджытимœ, сœ сœргъы КАСАТЫ Таймураз, афтœмœй.

Фембœлды райдайœны республикœйы разамонœг куыд фœнысан кодта, афтœмœй хицауадимœ иумœ фœнд кœнынц профцœдисон оргœнизацитимœ œнгомдœр œмгуыстад рапарахат кенын.

Профцœдисты архады тыххœй радзырдта Касаты Таймураз. Йœ ныхасмœ гœсгœ, ацы аз профцœдистœ бœрœг кœнынц сœ сарœзты 100 азы. Касайы-фырт куыд загъта, афтакмœй Цœгат Ирыстоны профцœдистœ хорзыл нымайынц республикœйы разамынды хъœппœристœœмœ цœттœ сты сœ фарсмœ œрбалœууынмœ.

Касаты Таймйразœй уœлдай сœ хъуыдытœ загътой Хœххон-металлургон мышленносты профцœдисы сœрдар Хъараты Алыксандр, культурœйы къабазыкусджыты профцœдисы сœрдар Œгайты Светланœ œмœ иннœтœ. Загъœм, Œгайты Светланœ курдиат бахаста, цœмœй культурœйы хъœууон организациты чи кусы, уыдоны мызд фœфылдœр кœныны тыххœй. Йœ ныхасмœ гœсгœ, уыцы специвлистты мызд нуртœккœ у œппœтœй къаддœр.

Республикœйы Сœргълœууœг сразы ис, ацы категорийы специалисттœ фœкœсынхъуаг кœй сты, афтамœй фидан азы бюджет œмœ сœрмагонд программœтœ аразгœйœ, ацы фарстамœ дœр каст цœудзœн.

РЦИ-Аланийы Сœргълœууœджы œмœ РЦИ-Аланийы Хицауады пресс-службœ

Сейчас 99 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте