Бæрæгбоны кадæн

Дзæуджхъæу бæрæгбоны агъоммæ кæй сарæзтой, горæты администрациийы сæргълæууæг Дзантиаты Сергей уыцы велодугъы архайдта. Тыхуарын нæ нымайгæйæ, ерысты архайынмæ æрбацыд 300 велосипедистæй фылдæр.

Велодугъ ацыд мæнæ ахæм маршрутыл: Штыбы фæз – Сабырдзинады проспект – Кировы уынг – Люксембурджы уынг хиды онг, Кольбусы уынг – Терчы былгæронмæ фæндæг – Цæнгæт хиды онг- Терчы былгæрæттæ – Цæнгæт хидыл Штыбы фæзы онг (Быгъулты Дзæуджы цыртдзæвæн).
Комкоммæ архæйдæй уæлæмæ дугъ саразыны хъуыддаджы баххуыс кодтой паддзахадон кусæндæтты æмæ æхсæнадон лæггадкæнынады кусджыты республикон профцæдис, Цæгæт Ирыстоны паддзахадон медицинон академийы, Цæгат Кавказы хæххон-металлургон институты æмæ Дзæуджыхъæуы уынаффæйады институты студенттæ.

Ерысты архайджыты æхсæн уыдысты Тæрхон æххæсткæнынады федералон слубæйы цæгатирыстойнæг управленийы, 58-æм æфсады. Æнæхъæлæджыуавæртыминистрадысæйраг цæгатирыстойнæг управленийы æмæ æндæр кусæндæтæ.

Сейчас 73 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте